Obituary

Зі смутком повідомляємо українську громаду, що Ірена Гошовська з Шумовських відійшла у вічність ранком, 7-го січня 2007 року, в домі для немічних в Кіченер, Онтаріо, на 92-ому році життя. Панахида буде в середу, 10-го січня, в 7:30 год. вечора, в похоронному заведенні Cardinal Funeral Homes при вулиці Анет (Annette) в Торонті, а похорон в четвер, 11 січня, в 10:30 год. рано в катедрі Св. Йосифата в Торонті.Покійна народилася 23 серпня, 1915 року, в Житомирі, в родині Ганни і Арсена Шумовських. Дитинство і частину молодості провела в Польщі, коло Кракова, з батьками і молодшими сестрою і братом. Вищу освіту здобула на Ягайлонському університеті в Кракові, де вивчала англійську філологію. Перед тим два роки вчилася в Англії. Маючи 18 літ, почала дописувати до молодечих журналів. Під час війни була вчителькою в середніх школах на Підляшші. Там також організувала літні табори для дітей і вела хорами. Після війни вийшла заміж за редактора Богдана Гошовського і переїхала до Торонта в Канаді. Тут вчила в українських школах, а пізніше в англійських середніх школах північного Онтаріо, а також короткий час в індіянській школі. В кінці вчила кілька літ у школі для дітей-калік коло Торонта. Ціле своє життя присвятила громадській праці і дитячій літературі, над якою тісно співпрацювала зі своїм чоловіком, редактором Гошовським.Залишає в глибокому смутку сина Данила з родиною в Кіченер, його дружину Тері і внучку Ліса, та брата Дорка з дружиною Оленою, дітьми і внуками в Оттаві, та родину Стебельських.

Вічна Їй Пам`ятьHOSHOWSKY, Irene (Shumovsky) peacefully in her 92nd year at Lanark Heights Nursing Home in Kitchener on Sunday, January 7, 2007.

Irene was born in Ukraine, lived in Poland, England and Germany before coming to Canada in Canada in 1949. She was predeceased by her parents Arsen and Anna, husband Bohdan, son George, sister and brother-in-law Ariadna and Bohdan Stebelsky. She will be greatly missed by her son Daniel, his wife Theresa and her loving granddaughter Lisa, her brother Ted and his wife Helen as well as many nieces, nephews and their children. In Canada, Irene was a teacher in North Bay, Kitchener and Toronto. Irene was very active in the Ukrainian community in Canada and Ukraine. Irene always cared more for the welfare of others than herself. Her passing has left a great emptiness in our hearts. Resting at the Cardinal Funeral Home, 92 Annette Street (near Keele) Toronto, Wednesday from 6:30 to 9 p.m. with Panachyda at 7:30 p.m. Funeral Service Thursday at 10 a.m. then to St. Josaphat's Ukrainian Catholic Cathedral (Franklin Avenue) for Funeral Mass at 10:30 a.m. Interment at Park Lawn Cemetery. Expressions of sympathy may be made to the Canadian Diabetes Association or to a charity of your choice. Online condolences may be made to the family at www.cardinalfuneralhomes.com

"

Visitation

Date
January 10, 2007
Location
 
Time
6:30-9 p.m. Panachida 7:30 p.m.

Service

Date
January 11, 2007
Location
 
Time
10:30 a.m.

Burial / Entombment / Cremation

*